Others
Experienced

Gépjármű koordinátor és emelőgép- ügyintéző

full time (m/w/d)
KecskemétHungary
Ignac Szilagyi
Interim HR Manager

A Motherson Group a világ 21. legnagyobb és leggyorsabban növekvő globális autóipari cégcsoportja, amely több további iparágat, például járműipart, repülőgépipart, orvostudományt, informatikát és logisztikát szolgál ki, és több mint 135 000 alkalmazottal rendelkezik Világszerte 41 országban vagyunk jelen. Az elnök európai irodája (COE) vállalati funkciókkal és szolgáltatásokkal támogatja és koordinálja működési egységeinket, K + F központjainkat és képviseleteinket Európa szerte. Gyors növekedésünk miatt folyamatosan keresünk tehetséges új kollégákat, hogy részeseivé váljanak csapatunknak.

Your task

  • EMELŐGÉP- ÜGYINTÉZŐI FELADATOK
  • Meghatározza az alkalmazásra kerülő emelőgépeket, összegyűjti, értékeli a tevékenységi területén működő emelőgépek üzemeltetetési tapasztalatait és értékeli azokat
  • Emelőgép- szakértőkel való kapcsolattartás
  • Emelőgép beszállítókkal, alvállalkozókkal kapcsolattartás
  • A HR-rel egyeztetve a kezelési jogosultságok szabályozása és ellenőrzése
  • Emelőgép- kezelői, oktatási tematika (elméleti és gyakorlati), tesztlapok készítése
  • Emelőgép- kezelők előzetes és ismétlő elméleti és gyakorlati oktatása, vizsgáztatása
  • Belső képzési rend meghatározása
  • Éves mentési gyakorlat megszervezése és lebonyolítása
  • Emelőgépek különleges emelési utasításának elkészítése, készíttetése
  • Nyilvántartja az emelőgépeket, a függesztékeket, az emelőgép előírt dokumentumait vezeti, ellenőrzi, értékeli, azokat megőrzi
  • Nyilvántartja az emelőgép-kezelőket, targoncavezetőket, valamint a munkavégzésükhöz szükséges személyes adatokat, a jogosultságukat, az orvosi alkalmassági vizsgálatuk érvényességét,
  • Szakterületén számítógépes adatfeldolgozást, nyilvántartást végez
  • Ütemezi és megszervezi az emelőgépek, függesztékek időszakos vizsgálatát, karbantartását
  • Javítás utáni próbát, átvételt szervez, végez, jegyzőkönyvez
  • Alkalmazza az Emelőgépek Biztonsági Szabályzata előírásait
  • Megszervezi a szükséges teendőket az emelőgépek üzeméből adódó zaj- és egyéb környezetszennyezés elhárítására
  • Emeléstechnológiai szempontból elemzi az adott anyagmozgatási folyamatokban előforduló anyagokat, tulajdonságaikat
  • Kötözők, irányítók képzését szervezi, az oktatásukban, vizsgáztatásukban részt vesz
  • Ismeri az emelőgépek munkavédelmi üzembe helyezésének feltételét, a munkavédelmi szempontú előzetes vizsgálat szabályát, ügymenetét
  • Üzembe helyezéshez előkészíti az emelőgép szükséges dokumentumait
  • Jogszabályban meghatározott időszakos vizsgálatokat végez, azokról jegyzőkönyvet készít
  • Gépszerkezet, gépegység általános állapotát felméri, a felmérés alapján értékel
  • Selejtezésre javaslatot tesz
  • Emelőgépek időszakos vizsgálati csoportszámát meghatározza, egyszerű gépészeti számításokat végez
  • A gépvezérlések kapcsolási rajzait (villamos, hidraulikus, pneumatikus), műszaki dokumentációt értelmezi
  • Gépáttelepítéssel kapcsolatos ügyet intéz, arról dokumentumot készít, készíttet
  • Szakértői vizsgálatokhoz megrendelést előkészít, vizsgálati jelentéséket értékel
  • FLOTTAKEZELŐI FELADATOK
  • Gépkocsik műszaki állapotának ellenőrzése
  • Szervizelések / karbantartások teljes körű ügyintézése
  • Káresemények javításával kapcsolatos ügyintézés
  • Csereautók kiadása /visszavétele
  • Üzemanyagkártya kezelés
  • Útnyilvántartások rögzítése
  • Szezonális gumizás szervezése, bonyolítása
  • Okmányiroda feladatok ellátása (átírás, forgalomból kivonás stb.)
  • GPS rendszer felügyelete
  • A fentiekhez kapcsolódó adminisztráció ellátása;
  • Flotta riportok készítése
  • Járművek mozgatása.

What we offer

  • Versenyképes juttatási csomag
  • felelősségteljes, önálló munka
  • érdekes és kihívásokkal teli, feladatok
  • családias vállalati kultúra
  • fiatalos, lendületes csapat
  • fejlődési és előrelépési lehetőség egy növekvő, globális vállalatnál.

Your profile

  • OKJ-s Emelőgép- ügyintézői képesítés
  • Minimum középfokú végzettség
  • B kategóriás jogosítvány
  • Emelőgép- kezelő ismeretek
  • Munkavédelmi szakképesítés (Középfokú)
  • Office eszközök használata
  • Pontos precíz munkavégzés
  • Rugalmasság